Seo nedir, nasıl yapılır, önemlimi 01

Seo nedir, nasıl yapılır, önemlimi 01

Seo nedir, nasıl yapılır, önemlimi 01

Seo nedir ; Web sitenizin arama motorlarına sitenize uğraması ve tam not vermesi için yapılan çalışmadır. Sitenizdeki trafiğin en büyük bölümünü SEO sayesinde elde edersiniz. İnternet kullanıcıları genellikle arama motorların da yaptıkları aramalarda ilk sayfada çıkan sonuçlarla ilgilenirler bu yüzden SEO ( search engine optimization ) çok önem kazanmıştır.

Seo Önemlimi

SEO, arama yapılan anahtar kelimelerde arama motorlarının ilk sayfada çıkacak kaliteli siteleri belirleyip, bu kelimelere ait trafikte en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedef alır. Site üzerinde çalışılan SEO ise sitenizin arama motorlarına uyumlu hale getirerek ziyaretçilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak bir web platformu sunmayı amaçlar. Bu yüzden SEO, sitelerimizin anlaşılması basit, kolay kullanılmasına ve ziyaretçilerin aradığını verecek bir hale gelmesine yardım eder.

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti

Bir çok site ( ticari, kişisel blog, video ve web site sahibi ) SEO çalışması yapmakta yada profosyonel bir şirkette hizmet almaktadır. Hangi web sitesi olursa olsun özellikle de bir ürün veya hizmet pazarlaması yapıyorsanız SEO bu site için mecburi denebilecek kadar önemli bir husustur. Yapacağınız en doğru SEO çalışması ile web sitenizde amaçladığınız yerlere çok daha hızlı gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra pazarlama faaliyeti gütmeyen bir web sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz.

Seo nedir SEO’da Neler Yapıyoruz?

Genellikle site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki bölüme ayrılır. Sitenizin tasarım ve yazılımınızın yanında içinde olan içerklerin üzerinde yapılan geniş çalışmalara Site için SEO deniz. Sitenize dışardan ziyaretçi çeken sosyal medya, forumlar, bloglar, linkler ve görseller gibi sitenize ait olmayan yerlerden ziyaretçi akışı ağlayan ve sitenizin tanırımına ayrıca kalitesini arttırmaya yarayan çalışmaya Site dışı SEO denir.

SEO desteği aldığınızda önceliğimiz sitenizin tam tekmil analizini çıkarmak ve tüm detayı ile kapsamlı bir SEO raporu çıkartılır. Çıkartılan rapor analiz edilir, sonra site içi SEO ve site dışı SEO için yapılacaklar planlanır ( anahtar kelimeler, geliştirme ve düzenleme ). Bu işlemler yapıldıktan sonra arama motoru botları artık daha çok sitenize önem vermeye başlar ve daha çok uğrar siteye tarama yapar, arama sonuçlarında daha üstlerde çıkarmaya başlar ve artık belirlenen kelimelerde üst sıaralarda çıkarmaya başlar.

Seo nedir Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Anahtar kelime analiz etme : Sitenizin konusuna göre anahtar kelime analizi, hedeflediğiniz kitleye göre hacmi yüksek kelimeye odaklanma yapılır. Belirlediğimiz anahtar kelimelere göre sitenin içeriği düzenlenir ve URL yapıları güncellenir.

Rakiplerin Analizleri : Sitenizin konusuna göre rakipleri inceleyerek dönemsel organik trafikte büyüme, gelen organik ziyaretçilerin siteye olumlu yansıtma ile doğru anahtar kelimelerin arama sonuçlarını görünür olarak hedeflenir

Site Konusuna Göre Analiz: Sektörün rakip analizine bakarak rekabet oranı ve hedefler incelenir bu doğrultuda belirlenir.

Kullanıcı Kazanımı

İçerik optimizasyonu: Hedeflediğiniz kitleye uygun olarak arama hacimleri ve yüksek anahtar kelime ile ziyaretçi dostu içerik SEO’ya uygun olan içerik olarak tanımlar. Sitelerin içerikleri böyle düzenlenir.

Mobil uyumluluk: Mobile uyumlu siteler, mobile uyumlu olmayan sitelere göre daha popüler ve üst sıralarda bulunur. Bu yüzden

Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenir.

Kullanıcı deneyimi: Kullanıcıların deneyimleri baz alınarak site içinde etkileşimlerin kontrolleri sağlanır.

Davranış Ölçümleme

Düzenli kontrol : Düzenlemeler de yazılım sorunlarının giderilmesi yada günceleme yapıldığında sitenin bozulması mümkündür. Bundan dolayı sürekli kontrol sağlayıp her hangi bir bozulma varmı kontrol edilir.

Veri kontrolleri: organik trafik artışları, en çok ziyaret alan sayfalar, Açılış sayfaları, siteye yeni gelen kullanıcılarda artış gibi veriler aylık, yıllık gibi aralıklarla kontrol edilirken; aylık veya yıllık olarak karşılaştırmalı olarak da incelenir.

Kullanıcı analizleri: Sitenin ziyaretçi davranışları optimize için bize ipuçları verir. Siteye giren ziyaretçilerin verilerine göre analizler yapılır.

Dönüşüm

Sitemize organik trafiğin yansıdığını nasıl anlarız?

dönüşümü ve verimi arttırması başka pazarlama işleri ile kolay entegre olmasıdır. Markanın büyüyüp gelişmesi arama sonuçlarında üst sırada yer almasına dayanır.
Ziyaretçinin hangi ürüne daha çok ilgi duyduğu ön plana çıkartılarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.

ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI AŞAĞIDAKİ ARAMA BUTONUNDAN ARAMA YAPABİLİRSİNİZ.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir