Güvenlik programları

Güvenlik programları

Güvenlik programları

Güvenlik programları; Bilgisayar sistemleri ve mobil sistemlerinde cihazınızın güvenliğini sağlamak için bir çok program arayışına geçiyoruz. Sitemizde en çok kullanılan güvenlik programlarını bir araya toplayıp, her birinin ne işe yaradığını açıklayarak işinize yarayanı indirmenizi sağlayacağız.

Güvenlik programları

,Mobil sistemlerin hayatımıza girdiği andan itibaren bir sürü güvenlik programları çıktı ama bu programların çoğu pek de işe yarıyor denmez. En çok işe yarayan programları aşağıda sıraladık hangi güvenlik programını indirmek isterseniz o programın açıklamasının en altında indir buttonu olacak tıklamanız yeterli olacaktır.

Hotspot Shield

Tüm işletim sistemlerinde güncel olan her hangi bir sorunla karşılaşmadan çalışan bu VPN sayesinde yüzde yüz güvenlik sağlarsınız, isterseniz dizüstü pc nizde ve ya mobil ile internet üzeri ağ geçidi arasında size özel sanal bir ağ oluşturur.

Bu aşılamaz ağın sayesin de internette arama işlemleri, gelen anlık iletiler, indirme verileri, kart bilgilerinizi ve ağınızın üzerinde yaptığınız paylaşımları kötü niyetli kullanıcılara karşı korur.

 

Hotspot Shield Temel Özellikleri:

Online kimlik hırsızlarına karşı sizleri korur.
Kişiye ait özel bilgileri HTTPS şifreleme güvenlik özelliği ile güvenliği sağlar
En önemlisi internette gezinirken IP adresinizi gizler kötü niyetli insanlara karşı korur
Bu program sayesinde güvenlik duvarı oluşur, bu duvar sayesinde havaalanları, oteller ve ofis gibi ortak wi-fi ağ kullanan yerlerden gelebilecek saldırı ve eylemlere karşı sizi korur.

Bilgilendirme: Programı kurarken kurulum sırasında bir araç çubuğunun da kurulmasını ister, isterseniz programın kurulum aşamasında bu araç çubuğunun kurulumunu kabul etmeyip programın kurulumuna o şekilde devam edebilirsiniz.

VPN sistemlerini kullanan program çeşitleri ağ üstünde internete bağlanmanızı sağlar ve bütün internet trafiğinizi okuma fırsatına sahip olmaları dolayısıyla çok dikkatli kullanılması gereken program çeşitidir.

Programı indirmek için tıklayınız.

ESET NOD32 Antivirus

NOD32 ile kısaltılmışı akla gelen ilk antivirüs yazılımıdır. Bir çok virüsü önleyen bu yazılım ( truva atı, worm, adware, virüs, spyware, rootkit ve phishing gibi bir çok virüsü önleyen bu program virüs tabanlı gelen tehditlere karşı çok etkili ve hiç bir programın yapamadığını yapar dışarıdan gelen tehlikeyi anında algılayıp siler.

Bu programın en etkili olduğu işletim sistemi windows xp işletim sistemleri üzerindedir. Eski sistemleride destekler.

Programı indirmek için tıklayınız. 32 bit

 

Programı indirmek için tıklayınız. 64 bit

Malwarebytes

 

Bu programın asıl amacı zararlı olan yazılımları tespit edip kaldırmak, Kullanım konusunda basit bir arayüze sahip ama baya etkili zararlı yazılım kaldırma programıdır. Malwarebytes’ Anti-Malware kendi yazılım sistemi ile zararlı olan yazılımları bulur, siler ve malware tehditlerini yok eder.

Ayrıca programın diğer bir özelliği zararlı yazılımlar daha tehdit oluşturmadan hemen bulup engeller. Bizim için kullanımı kolay olan ve etkili olan bu yazılım en iyi programlar arasına yer alıyor.

Programı indirmek için tıklayınız.

ComboFix

 

Combofix malware temizleme işinde uzman diyebiliriz, program kurulum istemiyor genelde çalıştır kullan mantığına dayalı çalışır ama etkisi çok fazladır. Bazen içinden çıkamadığım zamanlar da kullandığım bu program ço etkilidir. Bilgisayarımıza genelde dikkatsiz bir şekilde yazılan CD veya usb bölümde takılan flashdisk gibi dış etkenlerden virüs bulaşması daha fazladır.

Burada Amvo.exe adı verilen bir zararlı uygulama kendini system32 de klasörün altına atar. En büyük tehlikesi kendini gizler ve sürekli koyalar. Peki zararları ne, yazılımınızın performansını baya etkiler ve sisteminizde gizli olan tüm dosyalara ulaşır, sizin o dosyalara erişmenizi engeller.

ConboFix kullanımı; öncelikle sitemizde programı indirin, inen programı çalıştırın işletim sisteminiz vista ise telaş etmeyin yapmanız gereken yönetici olarak çalıştır demek programa, aktif olan güven yazılımlarını deaktif edin. program açıldıktan sonra programa ait açılan tüm pencerelere evet yada yes diyip ilerleyin, en başta da dediğimiz gibi program kurulum istemiyor çok hızlı bir tarama yapacak olan bu program tarama yapıp sonuları size C:nin içine attığı bir log dosyası ile size bildirecek.

Programı indirmek için tıklayınız.

Avast Free Antivirus

Basit arayüzü ve kullanımı kolay olan bu program, bilgisayar güvenliğini sağlayan modülleri e-mail denetimi, internet koruması daha bir çok özelliği ücretsiz olarak pcnizde bulunması gereken diğer bir antivirüs programıdır.

Online mesajlaşma programları ve P2P için de özel bir güvenlik modülü içerir. Intrusion Detection System ( Saldırı tespit sistemi ) ile de network güvenliğide sağlıyor. Otomatik güncelleme özelliğine sahip olan program, ayrıca 64 bit işletim sistemlerinide destekliyor.

Programı indirmek için tıklayınız.

AdwCleaner

Genelde bir çok kişinin karşılaştığı ve çok sinir bozucu olan bir durum olan dikkatsizce kurulan ve pcnizin anasayfasını değiştirip, istenmeyen toolbar yazılımı yükleyen uygulamarı ve eklentileri ortadan kaldıran tamamen ücretsiz yazılımdır.

Bilgisayar teknisyenleri genelde bu tür sorunları bu ücretsiz programla giderir. Bu programı kullanmanız önerildiyse bilinki pcniz istenmeyen yazılım programı içeriyor.

Bu tür programlar genelde yüklediğiniz bir programla birlikte gelir. internet tarayıcınızı yavaşlatıp anasayfanızıda değiştirir.

Programı indirmek için tıklayınız.

Avira Free Antivirus

Tamamen ücretsiz olan sizin seçtiğimiz diğer bir antivirüs yazılımıdir. Kendinize ait pcnizi dışardan gelen tehditlere karşı korumaktadır.

Programın temel özellikleri;

* Antivirüs programları arasında istenilen en önemli özelliklerden biri olan virüs guard özelliği ile internet üzerinde indirilen tüm dosyaların tehlike oluşturmasını engeller.
* Makro olan virüsleri tanıyıp onarır
* Dialer olan programları önler
* worm, backdoors ve trojan gibi zararlı olan yazılımlara izin vermez
* güncellemesi çok kolay ve arayüzü basit
* boot virüsleri engeller

Programı indirmek için tıklayınız.

AdBlock

Bu programın özelliği tarayıcılar da görülen teknoloji şirketleri ve reklamverenlerin çevirim için olan insanların yaptıklarını izlemeyi engellemek için kullanılır. Kısaca özet geçmek gerekirse hızlı ve daha kolay bir internet kullanımı için reklamları ve izleyicileri engeller.

Programı indirmek için tıklayınız. CROME

 

Programı indirmek için tıklayınız. OPERA

 

Programı indirmek için tıklayınız. FİREFOX

 

Programı indirmek için tıklayınız. EDGE

 

Programı indirmek için tıklayınız. SAFARİ

Spyware Terminator

Adından da anlaşıldığı gibi çok kolay kullanıma sahip ve çok etkili spyware kaldırma yazılımıdır. Bu program işletim sisteminin arka planında çalışıp tam zaman ve sürekli adware, spyware, trojen horse, keylogger ve browser hijacker ve diğer bilgisayarı tehdit eden zararlara karşı tam koruma sağlar.

Programı indirmek için tıklayınız.

Trojan Remover

Bilgisayarınıza bulaşan trojenlere kesin çözüm bulmak istiyorsanız bu program tam aradığınız program. Çok kullanışlı ve pratik güvenlik programı. Trojenin bilgisyarınızda olmasını istemiyorsanız programı kesinlikle kullanmayı deneyiniz.

Programı indirmek için tıklayınız.

Sizin derlediğimiz güvenlik programları listesinin sonuna geldik umarım yararlı olur bol virüssüz günler dileriz.

ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI AŞAĞIDAKİ ARAMA BUTONUNDAN ARAMA YAPABİLİRSİNİZ.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir